Kategorie blog
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Papiery Hahnemuhle - profile ICC
Papiery Hahnemuhle - profile ICC

 

Profile ICC to ukryta techniczna strona każdego wydruku FineArt. Poza właściwym papierem i drukarką, dobre zarządzanie kolorami jest niezbędne dla idealnego wydruku FineArt. Poszczególne elementy tego procesu pomagają zrealizować wizję artysty lub fotografa, aż do ostatniego niuansu kolorów. Jednocześnie największą trudnością jest dokładne odtworzenie wersji obrazu cyfrowego (np. na ekranie) na drukarce lub papierze. Nie tylko wszyscy przyjmują kolory inaczej, ale monitory i drukarki mają również różne przestrzenie kolorów.

Właśnie w tym momencie wkraczają profile ICC. Skrót ICC oznacza International Color Consortium. To konsorcjum stworzyło otwarty, niezależny od producenta, wieloplatformowy system zarządzania kolorami. Pomaga wymienić profil kolorów - bez względu na to, czy jest on zależny od urządzenia, czy przestrzeni kolorów.

Profile wyjściowe ICC charakteryzują gamę kolorów (zakres) dla kombinacji drukarki, atramentu i papieru. Za pomocą zarządzania kolorami można włączyć optymalne przejście gamy z widoku monitora (na przykład AdobeRGB) do przestrzeni, w której drukarka jest w stanie drukować.

Profile Hahnemuehle, to profile RGB do użytku ze sterownikiem drukarki i aplikacją graficzną (bez oprogramowania RIP). Wszystkie profile zostały zweryfikowane za pomocą wydruków testowych. Hahnemühle zapewnia profile dla profesjonalnych drukarek fotograficznych z atramentami pigmentowymi chronionymi przed promieniowaniem UV do drukowania FineArt'ów. Profile dla starych modeli drukarek i papierów można znaleźć w specjalnym obszarze archiwum na stronie Hahnemuhle.

Przed użyciem profili zapoznaj się z instrukcjami obsługi, które wyjaśniają szczegółowe ustawienia nośnika dla sterownika drukarki.

Profile ICC do swojej drukarki Canon, Epson lub HP możesz pobrać bezpośrednio ze strony producenta:

Pobierz profile ICC

 

Instalacja przy użyciu systemu Windows:

 1. Wyodrębnij pobrany plik Zip, klikając prawym przyciskiem myszy folder zip i wybierając „rozpakuj wszystko”.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy rozpakowany profil ICC i wybierz opcję „Zainstaluj profil”. Instalacja zajmie tylko kilka sekund. Możesz także zainstalować swój profil ręcznie, przenosząc go do odpowiedniego folderu wymienionego poniżej.

  Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 10 -> C:/windows/system32/spool/drivers/color
  Windows 95, 98 -> C:/windows/system/color
  Windows NT -> C:/winNT/system32/color

Uwaga:
Uruchom ponownie aplikację graficzną (np. Photoshop), jeśli była otwarta podczas instalacji profilu.

 

Instalacja przy użyciu Mac OS:

 1. Kliknij dwukrotnie pobrany plik Zip. Profil ICC zostanie automatycznie wyodrębniony w tym samym folderze.
 2. Przenieś wyodrębniony profil ICC do odpowiedniego folderu wymienionego poniżej.

  Mac OS 8-9x -> System Folder > Color Sync Folder
  Mac OS X -> [Go to] > [Computer] > [Macintosh HD] > [Library] > [ColorSync] > [Profiles]


Uwaga:
Uruchom ponownie aplikację graficzną (np. Photoshop), jeśli była otwarta podczas instalacji profilu.

Uwaga dla użytkowników komputerów Macintosh / Safari:
Pobieranie profili za pomocą Safari może automatycznie rozpakować plik „*.zip”, a plik zostanie uszkodzony. Możesz wyłączyć tę funkcję lub wybrać inną przeglądarkę, np. Mozilla Firefox. Aby zmienić domyślne ustawienia Safari, otwórz okno dialogowe Safari (naciśnij cmd i przecinek na klawiaturze, gdy Safari jest oknem docelowym) i odznacz ustawienia „Otwórz bezpieczne pliki po pobraniu” na dole okna ustawień.

 

Żródło: www.hahnemuehle.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl