Kategorie blog
Promocje
Rękawiczka HUION do tabletów graficznych
Rękawiczka HUION do tabletów graficznych

29,00 zł

Cena regularna: 39,00 zł

Najniższa cena: 29,00 zł

23,58 zł

Cena regularna: 31,71 zł

Najniższa cena: 23,58 zł
szt.
Film negatywowy ILFORD ILFOCOLOR 400 Vintage Tone 35mm/24 ekspozycje/ISO400 - kolorowy
Film negatywowy ILFORD ILFOCOLOR 400 Vintage Tone 35mm/24 ekspozycje/ISO400 - kolorowy

75,00 zł

Cena regularna: 79,00 zł

Najniższa cena: 75,00 zł

60,98 zł

Cena regularna: 64,23 zł

Najniższa cena: 60,98 zł
szt.
Próbnik papierów HAHNEMUHLE Sample Pack - Glossy FineArt - A4 / 8x2 arkusze
Próbnik papierów HAHNEMUHLE Sample Pack - Glossy FineArt - A4 / 8x2 arkusze

85,00 zł

Cena regularna: 89,60 zł

Najniższa cena: 85,00 zł

69,11 zł

Cena regularna: 72,85 zł

Najniższa cena: 69,11 zł
szt.
Papier ILFORD STUDIO Pearl Photo 250 g/m2 - 610mm x 30m
Papier ILFORD STUDIO Pearl Photo 250 g/m2 - 610mm x 30m

529,00 zł

Cena regularna: 579,00 zł

Najniższa cena: 529,00 zł

430,08 zł

Cena regularna: 470,73 zł

Najniższa cena: 430,08 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Rodzaje technologii wykrywania znaczników w ploterze tnącym SUMMA 0
Rodzaje technologii wykrywania znaczników w ploterze tnącym SUMMA

 

Przed zakupem plotera tnącego należy wziąć pod uwagę pewne parametry, takie jak prędkość, nacisk, powtarzalność i dokładność. Jednak jedną rzeczą, która często jest pomijana, jest rodzaj technologii używanej przez ploter do rozpoznawania znaczników na wydrukach. Obecnie na rynku są do wyboru dwie technologie: rozpoznawanie optyczne oparte na kamerze lub oparte na czujnikach. Często zakłada się, że kamery są szybsze niż czujniki. Ogólnie rzecz biorąc, to prawda. Jednak nie do końca...

 

Technologia rozpoznawania oparta na czujniku

Rozpoznawania optyczne oparte na czujnikach to jedna z prekursorskich technologii używanych do określania pozycji. Wiele osób uważa, że wszystkie plotery tnące oparte na czujnikach działają w podobny sposób. Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim czujniki mierzą poziom kontrastu pomiędzy materiałem a nadrukowanym znacznikiem. Ten pomiar pomaga oprogramowaniu układowemu określić krawędź znaku, a także jego rozmiar. Następnie na arkuszu lub rolce można namierzyć wiele znaków, dzięki czemu oprogramowanie układowe otrzyma niezbędne współrzędne samego wydruku i możliwe odkształcenia.

Podczerwień

Jednym z najstarszych jest czujnik podczerwieni, który jest w stanie wykryć wystarczająco dokładnie i szybko, aby wykonać zadanie. Jednak ten typ czujnika ma swoje wady. Jedna z nich dotyczy niektórych rodzajów laminatów ochronnych, takich jak laminaty UV. Ten rodzaj podłoża jest przeznaczony do pochłaniania lub odbijania światła UV i podczerwieni. Ponieważ czujnik wykorzystuje światło podczerwone zwykle ma trudności z rozpoznaniem różnicy w kontraście. Innym problemem związanym z tego rodzaju rozpoznawaniem optycznym opartym na podczerwieni jest kolor samego znacznika. Obecnie najczęściej używanym kolorem jest czerwień lub odcienie czerwieni. Znaczniki w niektórych odcieniach czerwieni mogą mieć zbyt mały kontrast w stosunku do podłoża, co może powodować, że czujnik nie wykryje znacznika.

Światło białe

W związku ze znacznymi ograniczeniami czujników na podczerwień, Summa opracowała własną technologię czujników opartą na światle białym. Dzięki tej technologii czujnik może wykrywać znacznie szerszą gamę kolorów. Co więcej, problemy z laminacją, UV lub innymi są zredukowane do absolutnego minimum. Jedną z wielu korzyści, jakie oferuje ta technologia, jest możliwość odfiltrowania wszelkiego rodzaju problemów związanych z nadrukiem, takich jak nadmierna ilość tuszu lub brakujące dysze, bez utraty dokładności podczas końcowego cięcia. Nawet ten rodzaj czujnika ma swoje wady. Na przykład podczas pomiaru wartości znaków na nośnikach o wysokim lustrzanym odbiciu użycie tej technologii może być nieco skomplikowane. Będzie mierzył wysoce lustrzane nośniki jako czarne, w tym samym kolorze co znaczniki i nie wykryje między nimi żadnej różnicy. Mimo to Summa oferuje ekonomiczne rozwiązanie tego problemu. Dzięki zastosowaniu dodatkowego fizycznego żółtego filtra czujnik może wykryć znaczniki. Praca zostanie wykonana równie dobrze, nawet na nośnikach o wysokim lustrzanym odbiciu.

 

 

Technologia rozpoznawania oparta na kamerze OPOS-CAM

Technologia oparta na kamerze jest uważana za naprawdę wysoce zaawansowaną. Działa w zupełnie inny sposób niż zwykłe czujniki. Najpierw robi zdjęcie znaczników, a następnie dołączone oprogramowanie analizuje obraz na komputerze. Jest to konieczne, ponieważ obraz musi zostać przetłumaczony na dane pod względem kształtu, rozmiaru i położenia. Wykonanie tego na mocy obliczeniowej układu scalonego w ploterze byłoby zbyt ciężkim zadaniem. Ponieważ komputer przejmuje całą pracę obliczeniową, sam ploter jest w stanie dokładnie i szybko przejść od jednego znacznika do drugiego. Wszystko to skutkuje znacznym wzrostem prędkości. Dzięki temu nie jest już konieczne przesuwanie głowicy plotera tnącego w przód i w tył po oznaczeniu w celu pomiaru. Aparat po prostu podchodzi do znacznika i robi jego zdjęcie, które komputer przetwarza i przechodzi bezpośrednio do następnego znacznika.

Szybkość jest tutaj znaczącą zaletą, ale zdecydowanie nie jest to jedyny atut technologii opartej na kamerach. Kolejną jest elastyczność posiadania różnych opcji filtrów obrazowania w oprogramowaniu. Zastępuje to element fizyczny używany w technologii czujników. Łatwość obsługi w zakresie zabezpieczenia filtra oraz możliwość jego szybkiej wymiany to również ważne atuty tej technologii. W ten sposób nawet trudne podłoża, takie jak lustrzane czy materiały odblaskowe, można łatwo i skutecznie wycinać konturowo.

Zwiększ swoją produkcje

Dzięki technologii OPOS-CAM nie jesteś już ograniczony do używania tylko jednego rodzaju znaczników. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu dodatkowemu ploter do cięcia może rozpoznać wiele kształtów. Wiele rodzajów workflow Print&Cut wykorzystuje swój własny kształt znacznika. Dzięki tej technologii Twój ploter tnący może być częścią przepływu pracy bez konieczności dostosowywania czegokolwiek.

Oto przykład. Załóżmy, że masz ploter płaski, który pracuje non-stop, a Twoje potrzeby produkcyjne stale rosną. Logicznie rzecz biorąc, dodałbyś kolejny płaski ploter, żeby sprostać zapotrzebowaniu. Jednakże oparty na kamerze ploter tnący Summa ze specjalnie opracowanym oprogramowaniem może wykryć znaczniki przystosowane do plotera tnącego płaskiego. W konsekwencji jest w stanie zmniejszyć obciążenie plotera płaskiego, a wszystko to za ułamek kosztu drugiego plotera płaskiego. Jeśli wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie tym konkretnym rozwiązaniem, sprawdź możliwości Summa Twin workflow.

W rzeczywistości ta technologia ma tylko jedną wadę. Niestety, nie będzie działać w systemie operacyjnym Mac OS lub Linux. Nadal będziesz potrzebować systemu Windows podłączonego do urządzenia, aby uzyskać dostęp do zdjęć z kamery w celu analizy.

 

 

Obalenie mitu

Czasem spotykamy się z przekonaniem, że ploter tnący do folii z kamerą nigdy nie będzie tak dokładny, jak ten z czujnikiem lub odwrotnie. Można śmiało stwierdzić, że oba systemy są podobne pod względem dokładności. Eksperci SUMMA, badając tę sprawę od lat, nigdy nie spotkali się z tym, że jedna technologia byłaby mniej dokładna od drugiej. W związku z automatyzacją kodów kreskowych Summa PostNET, niektórzy mogą powiedzieć: „Ploter tnący z technologią kamery nie jest w stanie korzystać z tego workflow”. Obecne plotery tnące do winylu SUMMA z serii S Class 2 z OPOS-CAM są w stanie korzystać z tego typu przepływu pracy. Starsze modele SUMMA z serii S Class 1 z OPOS-CAM nie obsługują takiego przepływu pracy, ale wszystkie nowsze modele obsługują.

 

Poznaj modele ploterów tnących SUMMA

Przejdź do sklepu colorcorner.pl

Masz pytania lub wątpliwości, który ploter tnący wybrać?

Zadzwoń: +48 735 525 738
lub napisz: krzysztof@colorcorner.pl

Ploter Summa S2 T75, T120, T140, T160

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl