Kalibrator DATACOLOR Spyder X2 Ultra - kalibracja monitora HDR i projektora

Dostępność: magazyn
Wysyłka w: ten sam dzień roboczy
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 499,00 zł 1499.00
Cena netto: 1 218,70 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: DATACOLOR
Kod produktu: SXU200
Kod producenta: SXU200
Kod EAN: 875720002326

Opis

Kolorymetr DATACOLOR SpyderX2 Ultra

Rozszerzone możliwości czujnika DATACOLOR Spyder X2 Ultra sprawiają, że jest to idealny wybór do kalibracji kolorów większości monitorów o wysokiej jasności HDR (750-2000 cd/m2), telewizorów podłączonych do komputera i projektorów. Jego przeprojektowane oprogramowanie oferuje bardziej przejrzysty interfejs użytkownika, jednocześnie oferując zaawansowane funkcje.

 

Cechy

 • Oparty na soczewkach czujnik SpyderX2 ma zwiększone możliwości i pozwala na rozszerzoną kalibrację zakresu kolorów / jasności dostępnych na rynku monitorów HDR / wysokiej jasności (750 - 2000 cd/m2).
 • Idealny zarówno dla branży fotograficznej i wideo, projektowania cyfrowego, jak i produkcji materiałów HDR.
 • Czujnik X2 zaprojektowano w taki sposób, aby zapewnić stałą funkcjonalność, uwzględniając przyszły postęp techniczny w zakresie monitorów HDR wysokiej jasności.
 • Przeprojektowane oprogramowanie Spyder X2 Elite zapewnia bardziej czytelny i intuicyjny interfejs użytkownika.
 • Wbudowane złącze USB-C. W komplecie jest również adapter USB-A.
 • Zaawansowane funkcje kalibracji X2 Elite: targety wideo / broadcastingowe zgodne ze standardami Rec. 709, Rec. 2020; narzędzia do analityki i mapowania obrazu; brak ograniczeń dla ustawień kalibracji, możliwość softproofingu wydruków, możliwość dopasowania kolorystycznego wielu monitorów.
 • Zaawansowane możliwości funkcji Display Mapping & Analysis oferują lepsze zrozumienie koloru, jasności, kontrastu, gamutu, tonalności i punktu bieli monitorów. Można również sprawdzić jasność ekranu, jednolitość kolorów i dokładność wyświetlania kolorów.
 • Nieograniczone ustawienia do różnych potrzeb kalibracji - począwszy od standardowych do pełnej konfiguracji krzywej gamma, punktu bieli i jasności.
 • Funkcja Soft Proofing pozwala symulować inne wyświetlacze i urządzenia na skalibrowanym ekranie. W przypadku drukarek można sprawdzić, jak będą wyglądać wydruki dla określonego modelu drukarki, papieru i atramentu, a także wykorzystać profile ICC drukarki.
 • Studio Match umożliwia jednoczesną kalibrację wielu komputerów/wyświetlaczy. Zapewnia spójne i dokładne odwzorowanie kolorów na wielu podłączonych monitorach, niezależnie od ich typu.

 

Nowy Spyder X2 otwiera przed Tobą nowe horyzonty kolorów dla zdjęć i filmów, umożliwiając precyzyjną kalibrację kolorów monitora w szerokim zakresie poziomów jasności.

Zremasterowane oprogramowanie Spyder X i rozszerzone możliwości czujników, aby dostarczyć najbardziej wszechstronne narzędzie do kalibracji kolorów monitora.

Jak określić cd/m2 lub NIT monitora

Możliwości jasności ekranu monitora (wyrażone jako cd/m2 lub NIT) można zazwyczaj znaleźć na opakowaniu lub na stronie internetowej producenta. Pomocny może być również poniższy link.

 

Zaawansowane mapowanie i analiza
Uzyskaj lepsze zrozumienie koloru, jasności, kontrastu, gamy, odpowiedzi tonalnej i punktu bieli swoich monitorów. Można również sprawdzić jasność ekranu, jednolitość kolorów i dokładność wyświetlania kolorów.

Równoczesna kalibracja wielu komputerów/wyświetlaczy
Studio Match zapewnia jednoczesną kalibrację side-by-side dla wielu komputerów/wyświetlaczy. Zapewnia spójne i dokładne odwzorowanie kolorów na wielu podłączonych monitorach z większością typów monitorów.

Cele wideo i kinowe
Poznaj bardziej zwięzły interfejs użytkownika (UI).
Rec. 709, Rec. 2020

 

Nieograniczone ustawienia kalibracji
Począwszy od standardowych ustawień branżowych, możesz dostosować ustawienia do wszystkich potrzeb kalibracyjnych, w tym w pełni konfigurowalne krzywe gamma, punkt bieli i ustawienia jasności.

Soft proofing
Umożliwia symulowanie innych wyświetlaczy i urządzeń na skalibrowanym ekranie. W przypadku drukarek możesz zobaczyć, jak będą wyglądać wydruki dla określonego modelu drukarki, papieru i atramentu, a także przesłać profile ICC.

Monitorowanie światła w pomieszczeniu
Zintegrowany czujnik światła otoczenia mierzy światło w pomieszczeniu przez cały dzień, umożliwiając dostosowanie jasności i kontrastu wyświetlacza do idealnych poziomów. Oprogramowanie może ostrzec Cię o ponownej kalibracji lub wykonać ją automatycznie przy użyciu niestandardowych profili opartych na poziomie oświetlenia.

 

Jak to działa?
Kalibracja wyświetlacza optymalizuje wydajność kolorów i dokładność monitora dla Twojego przepływu pracy (fotografia, wideografia itp.). Ten szybki i łatwy proces mierzy, ocenia i koryguje ekran monitora, zapewniając dokładny wgląd w cyfrowy świat.

Kalibratory monitorów Spyder tworzą profil wyświetlania ICC, który jest używany przez kartę graficzną i oprogramowanie do zarządzania kolorami w systemie operacyjnym komputera. Skalibrowany wyświetlacz umożliwia komputerowi wyświetlanie rzeczywistego odwzorowania kolorów pliku obrazu w oprogramowaniu do edycji, dzięki czemu można podejmować trafne decyzje dotyczące edycji, aby uzyskać pożądany wygląd.

 

DATACOLOR Spyder X2 sprawia, że kalibracja jest dokładna i łatwa, pomagając Ci na każdym kroku.

Krok 1

Pobierz, zainstaluj i uruchom oprogramowanie Spyder. Zostaniesz poproszony o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań dotyczących wyświetlacza i przepływu pracy, które zostaną zapisane na potrzeby przyszłych kalibracji.

Przed kalibracją wyłącz ustawienie HDR/wysokiej jasności.

Krok 2

Umieść urządzenie SpyderX2 na wyświetlaczu w obrysie i pozwól oprogramowaniu Spyder zacząć działać. Zbudowanie profilu ICC i pomoc w dostosowaniu jasności wyświetlacza wymaga serii pomiarów.

Krok 3

Po zakończeniu pomiarów zdejmij czujnik z ekranu i zapisz profil, który pozostaje w komputerze, aby można go było używać z tym monitorem w przyszłości. Zawsze możesz po prostu usunąć profil, aby powrócić do domyślnych ustawień fabrycznych monitora.

 

 

Obsługiwane technologie wyświetlania
Obsługuje większość nowoczesnych typów wyświetlaczy/monitorów.
Uwaga: Wraz ze wzrostem dostępności technologii OLED, rozszerzyły się również różne rodzaje technologii wyświetlania OLED. Chociaż może być możliwe użycie Spyder X/X2 do kalibracji niektórych typów wyświetlaczy OLED, nie możemy zagwarantować dokładności wynikowej kalibracji. Obecnie nie zalecamy używania Spydera X/X2 do kalibracji dowolnego typu wyświetlacza OLED w aplikacjach, w których kolor ma krytyczne znaczenie.

 

W zestawie

 • Kolorymetr DATACOLOR Spyder X2
 • Przejściówka z USB-C na USB-A
 • Karta powitalna z linkiem do pobrania oprogramowania i informacjami o gwarancji
 • Unikalny numer seryjny do aktywacji oprogramowania
 • Łącze do demonstracji on-line, podręcznika użytkownika, filmów i wsparcia

 

Wymagania systemowe

 • Windows 10 32/64, Windows 11
 • Mac OS X 10.14, 10.15, 11 (Big Sur), 12 (Monterey), 13 (Ventura)
 • Rozdzielczość monitora 1280×768 lub wyższa, 16-bitowa karta graficzna (zalecana 24-bitowa), 1 GB dostępnej pamięci RAM, 500 MB wolnego miejsca na dysku twardym
 • Połączenie internetowe do pobierania oprogramowania

 

Obsługiwane języki

 • Angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, japoński, chiński uproszczony, chiński tradycyjny, koreański

 

Dlaczego warto kalibrować monitor?

Kalibracja monitora zapewnia dokładność kolorów podczas wyświetlania lub drukowania zdjęć lub filmów. Nawet monitory kalibrowane fabrycznie powinny być kalibrowane co pewien czas. Producent może nie kalibrować dla określonego przepływu pracy, więc dokładność nie jest gwarantowana. Jasność ekranu, kontrast, dokładność kolorów i temperatura kolorów stopniowo zmieniają się w czasie, zatem warto pamiętać, żeby regularnie kalibrować monitor.

Opatentowana technologia oparta na soczewkach, monitorowanie oświetlenia w pomieszczeniu i automatyczna zmiana profilu zapewniają precyzyjny kolor ekranu, szczegółowość cieni i balans bieli, na których można polegać.

Dzięki kolorymetrom DATACOLOR Spyder X Pro / Spyder X2 Elite / Spyder X2 Ultra kalibracja jest szybka - możesz skalibrować monitor w mniej niż 2 minuty! Jest tak łatwy i intuicyjny w obsłudze dla wszystkich poziomów umiejętności – zdecyduj się na kalibrację jednym kliknięciem za pomocą Spyder X Pro. lub skorzystaj z zaawansowanych funkcji i nieograniczonych opcji kalibracji, aby zdefiniować własne parametry za pomocą Spyder X2 Elite lub Ultra. Możesz sam zobaczyć różnicę dzięki funkcji Spyder Proof, która pokazuje wersje obrazów przed i po kalibracji.

Oprogramowanie Spyder tworzy profil kolorów dla Twojego komputera, który jest stosowany do Twojego monitora. Licencja pozwala na zastosowanie tego profilu do dowolnej liczby monitorów z Spyder X Pro lub wybranie Spyder X2 Elite lub X2 Ultra z funkcjami Spyder Tune i Studio Match, jeśli używasz wielu komputerów i monitorów i chcesz widzieć porównania kolorów obok siebie.

 

Poznaj modele kalibratorów DATACOLOR Spyder X i X2

 

DATACOLOR Spyder X Pro

Idealne dla fotografów, którzy dopiero rozpoczynają kalibrację, poszukując szybkiego i łatwego sposobu zapewnienia dokładności kolorów na swoich monitorach. Uwaga: Spyder X Pro, który jest na platformie Spyder X, nie może zostać zaktualizowany do najnowszej platformy Spyder X2.

Dowiedz się więcej >

DATACOLOR Spyder X2 Elite

Dzięki najnowszej platformie Spyder X2, Spyder X2 Elite jest idealny do zdjęć, filmów i prac hybrydowych foto/wideo. Zawiera zaawansowane opcje kalibracji i usprawniony interfejs użytkownika (UI).

Dowiedz się więcej >

DATACOLOR  Spyder X2 Ultra

Dzięki najnowszej platformie Spyder X2, Spyder X2 Ultra jest idealny do użytku z monitorami HDR o wysokiej jasności, w tym zdjęć, filmów i/lub hybrydowej pracy foto/wideo. Zawiera zaawansowane opcje kalibracji i usprawniony interfejs użytkownika (UI).

Dowiedz się więcej >

 

Obawiasz się kalibracji monitora?

Martwisz się, że kalibracja monitora za pomocą programu Spyder trwale zmieni Twój monitor? Bez obaw – Spyder nie zmienia monitora, po prostu tworzy profil używany przez system operacyjny, który można usunąć w dowolnym momencie, aby przywrócić oryginalny wygląd wyświetlacza. Po prostu przejdź do narzędzia do zarządzania profilami w Spyder Utility, które pokaże Ci aktualnie używany profil, jeśli chcesz go usunąć. Zarządzanie profilami może również przenieść Cię do folderu, w którym przechowywany jest profil, z którego można go również usunąć.

 

Porównanie modeli kalibratorów DATACOLOR Spyder X i X2

 

 
  DATACOLOR Spyder X Pro DATACOLOR Spyder X2 Elite DATACOLOR Spyder X2 Ultra
  Przejdź do sklepu colorcorner.pl Przejdź do sklepu colorcorner.pl Przejdź do sklepu colorcorner.pl
Narzędzia do mapowania i analizy Podstawowy Zaawansowany Zaawansowany
Opcje ustawień kalibracji  12  Nieograniczony  Nieograniczony 
 Konsola kalibracji eksperta  
 Cele kalibracji wideo i kinowe    Rec.709, Rec.2020  Rec.709, Rec.2020
 Soft Proof  
 Kalibracja projektorów  
 Dopasowanie monitorów w studio  
Dopasowanie monitorów obok siebie   
Kalibracja jednym kliknięciem i kreatorem 
Kalibracja wyświetlacza monitora* Przeznaczony do komputera z 1 monitorem. Może zastosować profil kolorów do nieograniczonej liczby wyświetlaczy. Funkcja Studio Match umożliwia korzystanie z wielu komputerów/wyświetlaczy do jednoczesnej kalibracji obok siebie. Funkcja Studio Match umożliwia korzystanie z wielu komputerów/wyświetlaczy do jednoczesnej kalibracji obok siebie. 
Monitorowanie światła otoczenia i przełączanie profili   •  •
 Podgląd przed i po kalibracji  •  •
 High Brightness Workflow    
 Profil użytkownika Fotografia/Projektowanie cyfrowe   Fotografia/wideo/projektowanie cyfrowe/twórca treści Fotografia/wideo/projektowanie cyfrowe/twórca treści/entuzjasta HDR 
Korzyści  Dokładność kolorów/wspomagany przepływ pracy  Dokładność kolorów/Uproszczony przepływ pracy/w pełni konfigurowalne cele kalibracji  Dokładność kolorów/Uproszczony przepływ pracy/w pełni konfigurowalne cele kalibracji/kalibracja wysokiej jasności 
Poziom doświadczenia   Początkujący-średniozaawansowany  Początkujący-zaawansowany Średniozaawansowany 
Typ kalibracji   Kolorymetr  Kolorymetr  Kolorymetr
Oprogramowanie   Spyder X Pro  Spyder X2 Elite Spyder X2 Ultra 
Ustawienia punktu bieli   Native 5000K, 5800K, 6500K  Nieograniczony  Nieograniczony
Pomiar maksymalnej luminancji (cd/m2 lub nitów)  750 750 - wyższa jasność dostępna w ramach licencji na aktualizację  2000
Obsługiwane typy monitorów  All-in-One, laptopy zgodne ze standardami przemysłowymi, komputery stacjonarne All-in-One, laptopy zgodne ze stand

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony